Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Pełną parą ruszyła budowa tunelu drogowego w Łańcucie

W dniu 7 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie inwestycji: "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary wraz z budową wiaduktu kolejowego / tunelu drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 pod linią kolejową nr 91 w Łańcucie”. Celem realizacji zadania jest oddanie do użytku bezkolizyjnego obiektu - tunelu drogowego, który zastąpi ruchliwy przejazd kolejowo-drogowy. W efekcie zostanie poprawione bezpieczeństwo użytkowników jak i przede wszystkim usprawni się komunikacja drogowa w mieście.

Wykonawca: INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. realizuje zadanie w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Całkowita wartość inwestycji wynosi około 36 milionów złotych. Finansowana jest z budżetów województwa podkarpackiego, jednostek lokalnych samorządów terytorialnych i partnera inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., który ubiega się o dofinansowanie zadania ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podczas uroczystości obecni byli: minister Rafał Weber, posłowie: Kazimierz Gołojuch i Krzysztof Sobolewski, wojewoda Ewa Leniart, wicemarszałek Piotr Pilch, starosta łańcucki Adam Krzysztoń, burmistrz Łańcuta Rafał Kumek oraz wójtowie: Jakub Czarnota, Edward Dobrzański i Piotr Dudek. Partnera PKP PLK S.A. reprezentował członek zarządu dyrektor Grzegorz Kurdziel wraz z załogą. Gospodarzami spotkania byli: prezes INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. Grzegorz Bukała i dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie Piotr Miąso.
 

Zdjęcia: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, Inżynier Kontraktu, wizualizacja: PKP PLK S.A.


Zobacz również poprzednie aktualności

INTERREG Polska-Słowacja 2021-2027
Inwestycja
Data dodania: 19-04-2024 r.

INTERREG Polska-Słowacja 2021-2027

15 kwietnia 2024 roku została podpisana umowa o dofinansowanie realizacji projektu „... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 15-04-2024 r.

Rozbudowa DW 896 Ustrzyki Dolne - Ustrzyki Górne - projekt koncepcyjny

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie udostępnia w poniższym link... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 10-04-2024 r.

Obwieszczenie WOOŚ.420.16.1.2023.JK.37

OBWIESZCZENIE Działając na podstawie art. 49 i art. 50 § 1 ustawy z dnia 14 czerwc... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego