Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Obwodnica Narola oddana do użytkowania

Liczy prawie trzy kilometry długości i skróci czas przejazdu przez Roztocze – mowa o nowej obwodnicy Narola, która właśnie została oddana do użytku kierowców. Jej budowa została dofinansowana z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Uroczystego przecięcia wstęgi, symbolizującego oddanie nowej drogi do ruchu dokonali między innymi: Marszałek Władysław Ortyl, poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr, burmistrz Narola Grzegorz Dominik, starosta lubaczowski Zenon Swatek, dyrektor PZDW Piotr Miąso oraz przedstawiciel wykonawcy - Strabag Sp. z o.o. dyr. Maciej Łukaszek.

Obwodnica Narola jest już czwartą, po Cieszanowie, Oleszycach i Lubaczowie, obwodnicą zrealizowaną przez Samorząd Województwa w powiecie lubaczowskim w perspektywie finansowej 2014-2020. W ostatnim czasie przebudowie uległy także odcinki dróg wojewódzkich pomiędzy obwodnicami Oleszyc i Lubaczowa, odcinek Lipina - Oleszyce oraz Lubaczów – Basznia Dolna. To bardzo istotne inwestycje w tej części województwa, która nie jest obsługiwana przez żadną z dróg krajowych.

"Ostatni czas był czasem budowy obwodnic na Roztoczu, te cztery obwodnice są kluczowe w powiecie lubaczowskim. Teraz te obwodnice trzeba będzie ze sobą połączyć, czyli te wszystkie odcinki, które są wybudowane, wyremontowane i przekazane do użytku. W tym momencie mamy już zaprojektowane te drogi, które wymagają interwencji, ale też mamy drogi w trakcie projektowania i wskazywania źródeł finansowania" – podkreśla marszałek Władysław Ortyl.

Grzegorz Dominik, burmistrz Narola nie krył zadowolenia z faktu uruchomienia obwodnicy:
"Dziękuję w imieniu własnym, rady miejskiej i mieszkańców Narola, wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie i wykonanie tego projektu. To bardzo trudne zadanie i wiele lat oczekiwane ze strony mieszkańców Narola. Prace trwały prawie półtora roku, a w ich efekcie mamy obwodnicę, dwa ronda, dwa skrzyżowania i most na rzece Tanew. Obwodnica odciąży nasz rynek głównie od samochodów ciężarowych" – powiedział.


Zobacz również poprzednie aktualności

Akcja informacyjna DW 985 Mielec-Dębica
Komunikat
Data dodania: 29-04-2026 r.

Akcja informacyjna DW 985 Mielec-Dębica

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie informuje, iż od dnia 06 ma... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 28-04-2026 r.

Wstępne rozwiązania projektowe rozbudowy i budowy dróg wojewódzkich nr 861 i 863 na odcinku Jeżowe – Cieszanów

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie informuje, iż w dniu 23.12.... czytaj dalej

Nowa trasa drogi wojewódzkiej nr 985 z Mielca do Dębicy
Inwestycja
Data dodania: 24-04-2026 r.

Nowa trasa drogi wojewódzkiej nr 985 z Mielca do Dębicy

22 kwietnia 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbyła się konferencja prasowa dotycząca... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego