Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Obwodnica Kolbuszowej i Weryni otwarta

11 października 2019 w godzinnach porannych otwarta została obwodnica  miejscowości Kolbuszowa i Werynia w ciągi drogi wojewódzkiej Nr 875 Mielec - Leżajsk.W ramach tej inwestycji wybudowano ponad 6 km drogi wojewódzkiej Nr 875, skrzyżowania, rondo na skrzyżowaniu z drogą gminną w Zarębkach, wiadukt nad linią kolejową relacji Nr 71 Rzeszów - Ocice oraz most na potoku Werynka. Inwestycja kosztowała ponad 52 mln złotych, dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Regionalnego wyniosło ponad 44 mln złotych.

Otwieramy ważny odcinek drogi, która prowadzi nas do drogi ekspresowej S19. Każda nowa droga, obwodnica biegnąca po nowym śladzie, tak jak ta, zawsze otwiera nowe możliwości. To są nowe tereny dla rozwoju przedsiębiorczości, a także tereny budowlane dla mieszkańców  – podkreślał podczas uroczystego otwarcia marszałek Władysław Ortyl.

Ta droga jest mi szczególnie bliska, bo jeszcze jako radna wojewódzka wiele lat temu zabiegałam o to, by powstała. Dlatego dla mnie jest to bardzo ważny dzień i wielka przyjemność, że będziemy mogli tą drogą już pojechać i ruch nie będzie skierowany przez centrum Kolbuszowej - mówiła pochodząca z Kolbuszowej wicemarszałek Ewa Draus.

W uroczystym otwarciu uczestniczyła także Małgorzata Jarosińska – Jedynak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz poseł RP Zbigniew Chmielowiec. Nie zabrakło także przedstawicieli lokalnego samorządu oraz wykonawców inwestycji.

Wykonawcą inwestycji było Konsorcjium:

Lider: Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Rzeszowie

Partner: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Mińsk Mazowiecki

Inwestycja jest jednym z dwóch ostatnich etapów modernizacji drogi wojewódzkiej nr 875 Mielec – Kolbuszowa – Sokołów Małopolski – Leżajsk:

  • W ramach ZPORR 2005-2007 zrealizowana została przebudowa odcinka Sokołów Małopolski – Leżajsk

  • W ramach RPO WP 2007-2013 wykonano przebudowę wiaduktu w Mielcu oraz modernizację ul. Wolności

  • W ramach PO RPW 2007-2013 wykonano przebudowę odcinka Mielec – Kolbuszowa wraz z nowym mostem – pierwszym etapem obecnie otwieranej obwodnicy.

  • W ramach RPO WP 2014-2020 wybudowano obwodnicę Sokołowa Małopolskiego, która przygotowana jest do włączenia do węzła drogi ekspresowej S19 „Sokołów Północ”.

Dokończenie trwających robót na odcinku Werynia - Sokołów Małopolski zakończy ostatni etap modernizacji drogi na całej jej długości.

 


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 02-07-2024 r.

Obwieszczenie WOOŚ.420.16.1.2023.JK.50

OBWIESZCZENIE Zgodnie z art. 61 § 4 oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.... czytaj dalej

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów
Inwestycja
Data dodania: 05-06-2024 r.

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów

W dniu 5 czerwca 2024 roku w Czudcu oficjalnie została rozpoczęta realizacja inwestycji &b... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 07-05-2024 r.

Rozbudowa DW 922 w polegająca na budowie mostu w km 23+470 na rz. Wisłoka w m. Kąty - wstępne rozwiązania projektowe

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: &... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego