Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Najdłuższy most na Podkarpaciu

W dniu 29 września 2023 roku w Brandwicy odbyło się uroczyste wbicie łopaty pod inwestycję "Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 wraz z budową mostu na rzece San w Stalowej Woli”. Udział w wydarzeniu wzięli wiceminister intrastruktury Rafał Weber, poseł Krzysztof Sobolewski, senator Janina Sagatowska, marszałek Władysław Ortyl, wicewojewoda Radosław Wiatr,  wicemarszałek Ewa Draus, radna Kamila Piech, prezydent Lucjusz Nadbereżny, przestawiciele lokalnych gmin: Łukasz Bajgierowicz, Jan Pyrkosz i Edward Wermiński oraz dyrektor PZDW Piotr Miąso. Wykonawcę inwestycji firmę STRABAG Sp. z o.o. reprezentował Waldemar Wójcik, głównego projektanta Przemysław Patruś z firmy TRASAL Sp. z o.o.

Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 będzie miała długość ok 4,65 km. W ramach inwestycji powstanie najdłuższy most na Podkarpaciu o długości ok. 1760 m przekraczający rzeki San i Bukowa oraz teren międzywala. Inwestycja wpłynie na lepszy rozkład potoków ruchu, w tym ruchu ciężkiego, a tym samym przyczyni się do odciążenia istniejącej sieci drogowej i przeniesienia ruchu poza obszary intensywnie zabudowane. Kolejna przeprawa mostowa przez San w okolicy Stalowej Woli, będącej jednym z najszybciej rozwijających się miast Podkarpacia, otworzy również potencjalne tereny inwestycyjne po północnej stronie rzeki. Zakończenie realizacji inwestycji nastąpi w 2026 roku.

Wartość robót mostowych i drogowych wynosi 377 516 678 mln zł. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 302 317 049 zł.

Zdjęcia: STRABAG Sp. z o.o. / Wizualizacje: TRASAL Sp. z o.o.


Zobacz również poprzednie aktualności

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów
Inwestycja
Data dodania: 05-06-2024 r.

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów

W dniu 5 czerwca 2024 roku w Czudcu oficjalnie została rozpoczęta realizacja inwestycji &b... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 07-05-2024 r.

Rozbudowa DW 922 w polegająca na budowie mostu w km 23+470 na rz. Wisłoka w m. Kąty - wstępne rozwiązania projektowe

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: &... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 07-05-2024 r.

Rozbudowa DW 987 polegająca na budowie mostu w km 15+427 na rz. Czarna Rzeczka w m. Czarna Sędziszowska - wstępne rozwiązania projektowe

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: &... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego