Powrót na poprzednią wersję serwisu
Czcionka: A A+ A++
Kontrast: tryb podstawowy tryb czarno-biały z wysokim kontrastem tryb żółto-czarny z wysokim kontrastem tryb czarno-żółty z wysokim kontrastem

Ruszyła kolejna inwestycja

Ruszyły prace związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku Zapałów  - Oleszyce. 22 kwietnia w Oleszycach dokonano symbolicznego wbicia łopaty.

Realizowany obecnie etap I inwestycji, czyli odcinek Lipina – Oleszyce zlokalizowany jest na ternie powiatu lubaczowskiego w gminie Oleszyce.

Rozbudowa 6-kilometrowego odcinka drogi polega m.in. na poszerzeniu jezdni do 7 m (2 pasy ruchu po 3,5 m), dostosowaniu parametrów technicznych i użytkowych drogi do obowiązujących standardów dla drogi klasy G oraz rozbudowie istniejących skrzyżowań z innymi drogami publicznymi. Nawierzchnia drogi zostanie wzmocniona do przenoszenia ruchu pojazdów o nacisku 115kN/oś. 

Całkowita wartość projektu wynosi  ponad 23 miliony złotych, a dofinansowanie z EFRR w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 niemal 19,7 miliona złotych.

Wśród osób, które wzięły udział w uroczystości inauguracji budowy znaleźli się: Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego,  Krzysztof Sopel - Dyrektor Wydziału Infrastruktury w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim, Zenon Swatek – Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Andrzej Gryniewicz – Burmistrz Oleszyc, Piotr Miąso – Dyrektor PZDW w Rzeszowie oraz przedstawiciel Wykonawcy Ryszard Hadała – Prezes zarządu firmy PBI Infrastruktura w Kraśniku – lidera Konsorcjum, którego partnerem jest przedsiębiorstwo PBI WMB Sp. z o.o. z siedzibą w Sandomierzu.

Jest to bardzo ważny dzień dla powiatu lubaczowskiego i jarosławskiego jak i Województwa Podkarpackiego, dlatego że remontowana jest droga, która była jedną z najsłabszych i najbardziej wymagających remontu w całym województwie. Bardzo się cieszę, że duże środki, czyli ponad 23 mln złotych z funduszy europejskich zostało skierowanych na te drogę. Chce też powiedzieć, że przygotowujemy się do dalszych część remontu tej drogi, przygotowując ją pod nową perspektywę unijną – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

To już kolejna inwestycja realizowanej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Kontakt konsorcjum dwóch firm PBI obejmuje zaprojektowanie oraz modernizację odcinka drogi. Modernizacja wiąże się z dostosowaniem odcinka do parametrów drogi klasy G, czyli szerokości pasów ruchu dwa razy po 3,5 m oraz jej wzmocnienia, aby wszystkie pojazdy dopuszczone do ruchu mogły się nią przemieszczać – mówił Piotr Miąso, dyrektor PZDW w Rzeszowie.

Roboty zgodnie z kontraktem potrwają  do końca października br.

Zakres inwestycji obejmuje m.in.:

- przebudowę/rozbudowę jezdni drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku długości 6 km

- dostosowanie parametrów technicznych i użytkowych drogi do wymogów obowiązujących standardów dla drogi klasy G, dostosowanie drogi do przenoszenia obciążeń na poziomie 115 kN/oś

- budowę/przebudowę poboczy, skrzyżowań z drogami innych kategorii, zatok autobusowych, chodników, zjazdów publicznych i indywidualnych, przepustów oraz systemu odwodnienia drogi

Realizacja inwestycji znacząco poprawi parametry techniczne drogi wojewódzkiej nr 865 co z kolei wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz skróci czasu przejazdów w przewozach pasażerskich i towarowych. Ponadto rozbudowa drogi wpłynie na poprawę wizerunku oraz aktywizację terenów inwestycyjnych i rozwój ekonomiczny regionu.

W lutym br. została wydana decyzja ZRID na II etap inwestycji tj. na odcinek od m. Zapałów do m. Lipina, który jest planowany do realizacji w następnych latach.

                                                                                                                                                                                                   Tekst: PZDW, UMWP, Foto. UMWP


Zobacz również poprzednie aktualności

komunikat
Komunikat
Data dodania: 02-07-2024 r.

Obwieszczenie WOOŚ.420.16.1.2023.JK.50

OBWIESZCZENIE Zgodnie z art. 61 § 4 oraz art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r.... czytaj dalej

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów
Inwestycja
Data dodania: 05-06-2024 r.

Rozpoczynamy rozbudowę DW 988 Czudec-Zaborów

W dniu 5 czerwca 2024 roku w Czudcu oficjalnie została rozpoczęta realizacja inwestycji &b... czytaj dalej

komunikat
Komunikat
Data dodania: 07-05-2024 r.

Rozbudowa DW 922 w polegająca na budowie mostu w km 23+470 na rz. Wisłoka w m. Kąty - wstępne rozwiązania projektowe

Pod poniższym linkiem znajdują się wstępne rozwiązania projektowe dla inwestycji pn.: &... czytaj dalej

Zamówienia publiczne
Drogi i mosty
Oferty pracy
Logo Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego